Turkusowo mi – czyli dlaczego wszędzie na blogu jest ten kolor??

7

Kiedyś w mojej szafie królowała czerń. Większość moich rzeczy było czarnych. Chyba miałam jakiś mroczny okres… Kiedyś nawet jeden z moich szefów rzucił mi wyzwanie, w którym konsekwencją w przypadku porażki był zakup pięciu kolorowych swetrów. Miałam codziennie przychodzić do pracy w innym. Przegrałam.

Kilka lat temu jakoś tak mimochodem zaczęłam zdejmować w sklepach z wieszaków ciuchy w kolorze turkusowym. Moja koleżanka nawet się śmieje, że mam jakiś wewnętrzny przymus kupowania przedmiotów w tym kolorze. Jeśli mam do wyboru bluzkę, która występuje też w wersji turkusowej to raczej ją wybiorę. Albo kupię kilka…

Tym oto sposobem naliczyłam w szafie: siedem turkusowych koszulek, pięć bluzek, trzy sukienki, sześć swetrów, dwie spódniczki, cztery turkusowe szaliki, dwie pary rękawiczek, dwie torebki, botki, balerinki… A także bransoletki, korale, naszyjniki, kolczyki.

5

Największą turkusową miłością darzę jednak mój płaszcz, który kupiłam dawno, dawno temu jeszcze  na studiach. Będę go nosić tak długo dopóki nie puszczą  ostatnie szwy… Gdybym wiedziała, że tak się sprawdzi i tak bardzo przypadnie mi do gustu, kupiłabym kilka na zapas. Niestety nigdy już się z podobnym nie spotkałam.

8

Uwielbiam turkusowy kolor na paznokciach, a dzisiaj wypróbowałam też eyeliner. Mam też kilka par okularów, których zabrakło na zdjęciach.

Dodatkowo zachorowałam na turkusowy komplet talerzy z IKEI. Na samą myśl o tych ślicznych miseczkach czuję niezdrowe podniecenie :)

Oczywiście w mojej szafie jest mnóstwo innych kolorów, ale jakbym miała wybrać swój ulubiony i taki w którym dobrze się czuję to byłby to właśnie turkus.

______________________________________________________________________________________

Author: Ania

Share This Post On

Submit a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

A TE WPISY JUŻ CZYTALIŚCIE?close